play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolejne uderzenie w gang pseudokibiców

today16 września 2020

Background

Śląska policja poinformowała o akcji, podczas której zabezpieczono m.in. maczety, race oraz narkotyki. To kolejne działania z serii prowadzonych przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, związanej ze środowiskiem pseudokibiców. Wśród 7 podejrzanych, 5 osób zatrzymano, a 2 doprowadzono z aresztu śledczego. Mężczyźni są również podejrzani o udział w tzw. ustawce, do której doszło w 2010 r.

Policjanci z katowickiego zarządu Centralnego Biura Śledczego (CBŚP) prowadzą czynności w sprawie nadzorowanej przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie kraju od października 2014 r. W tym czasie jej członkowie popełniali przestępstwa kryminalne, zajmowali się produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz wymuszeniami rozbójniczymi. Członkowie tej grupy są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów sportowych.

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP, wsparci przez kontrterrorystów z Katowic przeprowadzili w minionym tygodniu akcję w Chorzowie, Rudzie Śląskiej oraz Świętochłowicach. Zatrzymano 5 osób w wieku od 23 do 30 lat. Ponadto 2 mężczyzn w wieku 33 i 40 lat, doprowadzono do prokuratury z aresztu. Zabezpieczono maczety, race, marihuanę, kominiarki z emblematami lokalnego klubu sportowego oraz ochraniacze na zęby. Dokładnemu sprawdzeniu poddawane są znalezione u podejrzanych komputery, nośniki danych oraz telefony komórkowe. W działaniach uczestniczył przewodnik z psem do wykrywania narkotyków z KM Policji w Katowicach.

W Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Grozi im również odpowiedzialność za udział w tzw. ustawce z użyciem niebezpiecznych narzędzi takich jak młotki czy maczety. Do tego zdarzenia doszło w 2010 roku w Katowicach. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 6 osób.

źródło/foto: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content