play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Kolejne utonięcie w województwie śląskim

today12 sierpnia 2020

Background

Kolejne utonięcie w województwie śląskim. Niebezpiecznie nad wodą. Ten rok wyjątkowo tragiczny. Od kwietnia życie w wodzie straciło już ponad dwieście trzydzieści osób. W Jeziorze Żywieckim utonął mężczyzna.

W miniony weekend siedemnaście osób, od początku sezonu czyli od kwietnia – już ponad dwieście trzydzieści. Tragiczny sezon nad wodą. W zasadzie nie ma dnia by nie było niepokojących sygnałów. Wczoraj taki dotarł z Jeziora Żywieckiego.

Kajakarze zauważyli zwłoki

Wczoraj po południu pływający po Jeziorze Żywieckim kajakarze zauważyli w wodzie ciało mężczyzny. Przetransportowali go na brzeg i rozpoczęli reanimację. Wezwano także ratowników medycznych – niestety na próżno. Ruszyło prokuratorskie śledztwo mające przede wszystkim ustalić jego tożsamość. Wiadomo, że ma około 50 lat.

Groźnie nad zalewem Nakło- Chechło

Ciągle niebezpiecznie jest także na zalewie Nakło- Chechło. Tu w ostatnich dniach utonęły już cztery osoby. Trwają także poszukiwania właściciela pontonu- który wędkarze znaleźli przy brzegu. Zaniepokoiło ich przede wszystkim to, co znaleźli w środku. Był tam koc, krzesło turystyczne i butelka dla dziecka. Przeszukano już zarośla, ratownicy wodnego pogotowia ratunkowego i płetwonurkowie przeszukali jezioro. Bez rezultatu.

Więcej przeczytacie tu:

https://www.radiopiekary.pl/2020/08/12/zalew-naklo-chechlo-czy-ktos-utonal/

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content