play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolejne zwolnienia z opłat koncesyjnych dla przedsiębiorców w Gliwicach

today24 kwietnia 2021

Background

W związku z przedłużającą się pandemią i obostrzeniami władze Gliwic podjęły kolejne kroki, by wesprzeć nadwyrężoną kondycję lokalnych przedsiębiorców. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta przyjęto proponowaną przez prezydenta uchwałę zwalniającą przedsiębiorców z drugiej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych.

lutym gliwiccy przedsiębiorcy zostali zwolnieni z pierwszej raty opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w gastronomii. Podczas ostatniej sesji gliwiccy radni podjęli uchwałę umożliwiającą zwolnienie ich z kolejnej – wnoszonej do 31 maja i zwrócenie drugiej raty opłaty w przypadku osób, które dokonały wpłaty jednorazowej, za cały rok.

Możliwość zwolnienia z tych opłat dała samorządom nowelizacja ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. W Gliwicach jest 166 punktów gastronomicznych, które będą mogły skorzystać z tego rozwiązania.

źródło: UM Gliwice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content