play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Kolejni członkowie mafii śmieciowej zatrzymani ZDJĘCIA+WIDEO

today9 marca 2020

Background

Kolejni członkowie mafii śmieciowej zatrzymani. Śledczy prawie od dwóch lat rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zamieszaną w proceder nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów na terenie Śląska i innych województw.

Już 28 osób zatrzymanych w sprawie nielegalnego składowania odpadów

Śledczy rozpracowywali grupę od maja 2018 roku. Dotychczas w sprawie zatrzymano już 25 osób, z czego wobec 19 podejrzanych doprowadzonych do Prokuratury Regionalnej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostali podejrzani zostali objęci policyjnymi dozorami oraz poręczeniami majątkowymi. Kolejni zatrzymani w miniony wtorek to 63-letni mieszkaniec Mikołowa, 41-letni mieszkaniec Siemianowic Ślaskich i 38-letni mieszkaniec Rybnika. Mężczyźni wpadli na terenie województwa śląskiego oraz łódzkiego. Jak ustalili śledczy, kolejni podejrzani wchodzili w skład rozpracowanej, zorganizowanej grupy przestępczej, która w wynajmowanych halach magazynowych na terenie Zawiercia, Częstochowy oraz miejscowości Rudnik Wielki składowała wbrew przepisom płynne odpady niebezpieczne. Odpady w ilości przeszło 2000 ton przechowywane były w 1000-litrowych zbiornikach tzw. mauzerach oraz w 200-litrowych beczkach.

Tymczasowy areszt i poręczenia majątkowe

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz składowania i porzucenia odpadów wbrew przepisom. Wobec 38-letniego mieszkańca Rybnika sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostali mężczyźni zostali objęci policyjnymi dozorami i poręczeniami majątkowymi w kwotach od 5 000 do 10 000 złotych.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content