play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolejni zatrzymani gangsterzy Psychofans

today10 lutego 2021

Background

Powoływali się na wpływy między innymi w instytucjach wymiaru sprawiedliwości i handlowali narkotykami. Kolejni członkowie gangu „Psychofans” powiązanym z pseudokibicami Ruchu Chorzów – zatrzymani przez agentów Centralnego Biura Śledczego Policji.

Wytwarzali i handlowali narkotykami, powoływali się też na wpływie w instytucjach wymiaru sprawiedliwości. Sześciu członków Psychofans i ich „kontrahentów” w rękach służb.

Zatrzymano sześć osób

Na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali trzy osoby w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej „Psychofans” powiązanej z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Zatrzymania miały miejsce na terenie woj. podkarpackiego. Kolejne trzy osoby zostały doprowadzone z Zakładów Karnych. Wszyscy usłyszeli zarzuty i na wniosek prokuratora pięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Działania poza województwem śląskim

Wśród zatrzymanych są między innymi mieszkańcy innych województw, którzy byli wciągnięci w siatkę przestępczą. Łącznie to sześć osób. Odpowiedzą za powoływanie się na wpływy, przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej oraz udział w obrocie 50 kg amfetaminy. Pięciu zatrzymanych zostało  wstępnie aresztowanych na trzy miesiące.

Psychofans rozbici

Psychofans działali od 2010 do 2017 r. na terenie województwa śląskiego, a w szczególności w Chorzowie, Katowicach i Mysłowicach. Członkowie gangu parali się handlem narkotykami i brutalnymi atakami na konkurencję. W jednym z nich zginął człowiek.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content