play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolejny ATAK ZIMY. Jeszcze nie pora na chowanie sanek

today5 lutego 2021

Background

Sanek lepiej nie chować… Już dziś w nocy poprószy śnieg, a temperatura spadnie poniżej zera. W następnym tygodniu czeka nas powrót śnieżnej zimy w pełnej krasie.

Jak mówi reporterowi Radia Piekary Agata Spruś z Planetarium Śląskiego, już dziś w nocy – zwłaszcza na południu regionu, może spaść śnieg i chwycić lekki mróz. Po weekendzie ma być jeszcze zimniej. Meteorolodzy przewidują tez intensywne opady śniegu i marznącego deszczu. Zdecydowanie pogoda nie będzie sprzyjała kierowcom.

W niedzielę temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od -4 do nawet -9 stopni. Po weekendzie jeszcze więcej opadów śniegu. Nie odpuści także mróz. Tak może być nawet do połowy lutego.

–  Trzydziestostopniowe mrozy nam nie grożą, ale temperatura zdecydowanie spadnie poniżej zera. Po weekendzie dalsze ochłodzenie i większe opady śniegu. Taka sytuacja może się utrzymać do połowy lutego, więc nie chowajmy sanek, bo na pewno nam się jeszcze przydadzą – mówi Radiu Piekary Agata Spruś z chorzowskiego planetarium.

W takich warunkach warto pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności za kierownicą.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content