play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolejny etap prac na Hajduckiej w Chorzowie. Będą zmiany dla kierowców

today27 lipca 2021

Background

Ulica Hajducka w Chorzowie wkracza w kolejny etap remontu. Pod koniec tygodnia drogowcy planują tam wprowadzić tymczasową organizację ruchu. Zmiany obejmą zarówno pieszych jak i kierowców.

W dniu 29.07 (czwartek) ok. godz. 12:00  rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Hajduckiej w Chorzowie. Roboty obejmą skrzyżowanie ulic Hajduckiej i Dąbrowskiego.

Ze względu na zakres prowadzonych wyłączona z ruchu pojazdów zostanie część tarczy ww. skrzyżowania przyległa do ulicy Hajduckiej (odcinek z kierunku ul. Powstańców).

  • na ul. Dąbrowskiego w obrębie skrzyżowania z ul. Hajducką obowiązywać będzie wahadłowy ruch pojazdów,
  • dojazd do posesji nr 4-13 przy ul. Hajduckiej z możliwy będzie z kierunku ul. Powstańców poprzez ul. Omańkowskiej lub Hankego oraz ul. Drzymały. Z kolei na Hajduckiej między ulicami Powstańców i Dąbrowskiego kierowcy będą mogli jeździć w obu kierunkach,
  •  dojazd do posesji położonych przy ul. Hajduckiej 15-54 pozostaje bez zmian i możliwy jest wyłącznie z kierunku skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego.

Zmiany odczują także piesi. Chodnik przyległy do jezdni ulicy Dąbrowskiego po stronie parzystej numeracji budynków na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Drzymały i rejonem budynku przy ul. Dąbrowskiego 74 zostanie wyłączony z użytkowania. Jego ciągiem możliwe będzie wyłącznie dojście do posesji przyległych do ww. fragmentu chodnika. Pieszym poleca się  korzystać z chodnika po przeciwnej stronie jezdni (po stronie nieparzystej numeracji budynków).

Ruch pojazdów publicznej komunikacji zbiorowej pozostaje bez zmian.
Zakończenie ww. etapu prac oraz przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu drogowcy planują  we wrześniu br.
Wprowadzona zmiana organizacji ruchu uwzględniona zostanie w nawigacji Waze (https://www.waze.com/get)

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content