play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Kolejny etap remontu drogi krajowej 78 w Zawierciu. Utrudnienia w drodze na Kielecczyznę

today3 marca 2020

Background

Aż do końca listopada potrwają roboty na wiadukcie biegnącym m.in. ponad ul. Kościuszki w Zawierciu, torami kolejowymi oraz ul. Marszałkowską. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w drodze na Jurę czy do Kielc.

Remont obiektu polegać będzie, w pierwszej kolejności, na rozbiórce istniejących elementów wyposażenia: nawierzchni jezdni, chodników, barier, balustrad i poręczy. Następnie wykonana zostanie reprofilacja płyty pomostowej wraz z wymianą izolacji, naprawa konstrukcji nośnej oraz podpór wiaduktu. Wszystko zakończy się montażem nowych elementów wyposażenia, odtworzeniem nawierzchni na dojazdach, przycinką drzew w pasie drogowym, ustawieniem oznakowania pionowego oraz malowaniem znaków poziomych.

Przed rozpoczęciem właściwego remontu, niezbędne jest wykonanie napraw nawierzchni na skrajnym, prawym, pasie ruchu jezdni w kierunku Siewierza. Naprawa już ruszyła i potrwa do środy (4 marca). Dzień później wyłączone z ruchu zostaną również wewnętrzne pasy obydwóch jezdni (w kierunku: Siewierz i Szczekociny). To czynności niezbędne do montażu barier zabezpieczających w osi obiektu.
11 marca ruszy rozbiórka obiektu i wyposażenia, m.in.: nawierzchni, izolacji i chodników oraz barier ochronnych. W czasie trwania tego etapu robót, konieczne będzie zamknięcie jezdni, w kierunku Szczekocin. Przez kilka tygodni, ruch dwukierunkowy (po jednym pasie w każdym z kierunków) odbywał się będzie na jezdni obecnie kierującej ruch w kierunku Siewierza.

źródło: GDDKiA

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content