play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

KOLEJNY PYTON na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach? Mieszkanka znalazła wylinkę

today21 lipca 2021

Background

Śmiesznie – już było. Jest spora szansa, że na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach pojawił się kolejny pyton, który grasuje po mieście bez opieki. Wylinkę węża obok bloku przy ul. Piastów 22 znalazła mieszkanka Katowic. Co sądzicie o tej sprawie?

– Dzisiaj rano nad stawem Maroko na os. 1000-lecia, mieszkanka osiedla znalazła coś, co wygląda, jak wylinka węża. Leżała koło drzewa przy alejce nad stawem, vi a vis bloku przy Piastów 22. Na miejscu są już strażnicy miejscy. Jeśli widzieliście węża, dzwońcie na straż miejską tel. 986 lub 112 – napisał w mediach społecznościowych rzecznik katowickiej straży miejskiej, Jacek Pytel.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Może mieć nawet 2 metry! Katowicka straż miejska szuka pytona, którego wylinkę znaleziono na osiedlu Tysiąclecia.

– To wylinka pytona dywanowego. Pyton może brzmieć groźnie, ale trzeba pamiętać, że jest to gatunek niegroźny dla ludzi. Dorasta do 2 metrów długości, nie jest wężem jadowitym lub duszącym. Poluje głównie na myszy, szczury i małe ptaki. Wiadomo, że zwierzę nie uciekło z żadnej zarejestrowanej hodowli, dlatego w przypadku natrafienia na węża najlepiej skontaktować się z katowicką strażą miejską – mówi rzecznik katowickiego magistratu, Michał Łyczak.

Numer na straż miejską to 986.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content