play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Kolejny sprzeciw przeciwko budowie CPK. Protest w Łaziskach Górnych

today23 lutego 2022

Będą protestować przeciwko budowie kolei wysokich prędkości. Mieszkańcy Łazisk Górnych to kolejna grupa, która nie zgadza się na inwestycję na terenie swojej gminy. Manifestację zaplanowali na najbliższy piątek.

Wyjdą na ulice z manifestacją by nie zostać na ulicy po budowie linii kolejowej. Mieszkańcy Łazisk Górnych zaplanowali protest wobec planowanej na terenie gminy inwestycji. Jej realizacja jak podkreślają mieszkańcy może doprowadzić do kilkudziesięciu wywłaszczeń a tym samym pozbawić dachu nad głową mieszkańców posesji znajdujących się na planowanym przebiegu trasy.

Mieszkańcy Łazisk Górnych to kolejna grupa, która wyjdzie na ulicę w obronie swoich domostw. Tylko od początku roku doszło już do co najmniej kilkunastu protestów wobec linii prowadzących do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Manifestacje odbyły się już między innymi w Katowicach, Mikołowie-Mokrem, Orzeszu i Wyrach.

Tym razem protest również będzie powodował utrudnienia dla kierowców. Mieszkańcy w ustalonych odstępach czasowych będą przechodzić przez jezdnię i tym samym częściowo blokować ruch na rondzie w centrum miasta (przy budynku tamtejszego urzędu). Manifestacja zaplanowana jest w najbliższy piątek o godzinie 17:00.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content