play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Kolejny wyrok w sprawie związanej z Psycho Fans. „Maślak” uniewinniony

today21 maja 2021

Background

Sąd okręgowy w Katowicach uniewinnił dziś Macieja M. pseudonim „Maślak”. Mężczyzna jest uważany za lidera pseudokibiców Ruchu Chorzów.

Najważniejszy zarzut wobec „Maślaka” dotyczył nakłaniania do zabójstwa prokuratora, który prowadził śledztwo przeciwko tak zwanym Psycho Fans. W opinii sądu należało tu mówić raczej o sprawstwie polecającym – do przestępstwa doszłoby, gdyby polecenia lidera Psycho Fans zostały wykonane. Tak się jednak nie stało. Wyrok nie jest prawomocny.

To nie jedyne postępowanie dotyczące Macieja M. W gliwickim sądzie skazano go w zeszłym tygodniu na 15 lat więzienia za włamania, kradzieże i rozboje, a także tzw. ustawki, handel narkotykami i pobicia.

Najważniejszy proces Psycho Fans toczy się od września 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Katowicach. Na ławie oskarżonych zasiada w nim blisko 50 osób. Zarzuca się im około 100 przestępstw, m.in. zabójstwo, usiłowanie zabójstwa, pobicia, rozboje, kradzieże i handel narkotykami. To jedna z największych spraw dotycząca pseudokibiców w naszym kraju. Postępowanie prowadzi Prokuratura Krajowa.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content