play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Kolejny wzrost zakażeń powyżej 10 tysięcy. Wiceminister ujawnił liczby

today26 lutego 2021

Background

Najnowszy koronawirusowy raport Ministerstwa Zdrowia będzie informował o kolejnym wyniku dobowej liczby zakażeń na poziomie przewyższającym 10 tysięcy. Informację ujawnił o poranku w ogólnopolskich mediach wiceminister Waldemar Kraska.

11 539 kolejnych zakażeń i 259 ofiar śmiertelnych – to pandemiczny bilans ostatniej doby. Liczby podał dzisiaj, jeszcze przed raportem Ministerstwa zdrowia Wiceminister Waldemar Kraska.

Szczegółowe dane dotyczące poszczególnych województw codziennie o 10:30  podaje Ministerstwo Zdrowia. Od kilku dni jednak, pracownicy resortu ujawniają informacje o nowych zakażeniach, jeszcze przed oficjalnym raportem.

Od jutra w życie wchodzą nowe zasady związane z przekraczaniem granicy z Czechami i Słowacją. Do Polski będą mogły wjechać osoby z negatywnym testem na koronawirusa lub zaświadczeniem o zaszczepieniu dwiema dawkami szczepionki sankcjonowanej przez Unię Europejską. Tylko to pozwoli uniknąć 10-cio dniowej kwarantanny.

Zmieniają się także przepisy dotyczące zakrywania ust i nosa – odtąd będzie to można robić wyłącznie za pomocą maseczek, a nie jak dotychczas – częścią garderoby, czy plastikową przyłbicą.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content