play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Kolejnych 12 osób z woj. śląskiego pokonało koronawirusa!

today22 kwietnia 2020

Background

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 kolejnych zakażeniach koronawirusem z województwa śląskiego. W sumie liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 wynosi już 1 580 przypadków.

Kolejni mieszkańcy naszego województwa ulegli zakażeniu koronawirusem: młoda mieszkanka Dąbrowy Górniczej, 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (starszy i w sile wieku mężczyźni oraz kobieta w średnim wieku), 2 mieszkanki w sile wieku z powiatu zawierciańskiego, starsza mieszkanka Częstochowy, mieszkanka Bytomia w średnim wieku, starsza mieszkanka powiatu wodzisławskiego, 2 mieszkanki w sile wieku z powiatu kłobuckiego i starszy mieszkaniec Lublińca.

Dobrą wiadomością jest, iż 12 mieszkańców wyzdrowiało. W swoich domach, w izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych leczyli się w powiecie będzińskim: 5-letnia mieszkanka, 6-letni mieszkaniec, 46-letnia kobieta i 57-letnia mieszkanka, w Dąbrowie Górniczej: 65-letnia mieszkanka, 43-letni mieszkaniec i 54-letnia mieszkanka. W izolacji domowej do zdrowia dochodzili także: 71-letnia mieszkanka Będzina, 56-letnia mieszkanka Zabrza, 52-letnia mieszkanka Radlina i 32-letnia mieszkanka Chorzowa. W szpitalu zakaźnym w Raciborzu w ostatnich tygodniach hospitalizowana była 53-letnia mieszkanka Żor, u której także kolejne dwa badania pobranych próbek nie wykazały już obecności wirusa. Łącznie w województwie śląskim mamy 93 osoby wyleczone z koronawirusa.

Niestety poinformowano również o kolejnym zgonie w naszym regionie. W szpitalu w Tychach zmarł 57-letni mężczyzna z Sosnowca.

W ciągu minionej doby w województwie śląskim przebadano 1 187 próbek.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content