play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Kolejowe rewolucje na południu regionu. Pociągiem w Beskidy pojedziemy szybciej

today26 maja 2021

Background

Szybciej w Beskid Śląski koleją? PKP PLK prowadzą prace, które mają ułatwić podróżowanie mieszkańcom południowej części regionu, studentom i turystom.

Podróż pociągiem w rejonie Beskidów ma być komfortowa i szybka. Mają to zapewnić prace na trasie w rejonie Cieszyna. Już widać pierwsze ich efekty:

– Efektem prac PKP Polskich Linii Kolejowych S. A. będzie lepszy dostęp do kolei oraz szybsze podróże w Beskid Śląski. Pociągiem dojedziemy do Cieszyna, nie tylko od strony Zebrzydowic. Po latach pociągi znów zaczną kursować do Goleszowa. Będzie to dużym ułatwieniem dla mieszkańców regionu, studentów, czy turystów. Na stacji w Cieszynie przebudowano i podwyższono dwa perony. Są nowe wiaty i ławki oraz zamontowane oświetlenie. W podróżach pomaga nagłośnienie i tablice informacyjne –  tłumaczy Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK.

Cały czas prowadzone są prace na torach w rejonie Beskidów:

– Budowane są perony na przystankach Goleszów Górny, Bażanowice. Cieszyn Mnisztwo będzie miał korzystniejszą lokalizację i zmieni nazwę na Cieszyn Uniwersytet.  Między Cieszynem a Goleszowem prowadzona jest wymiana toru i sieci trakcyjnej. Na przejazdach kolejowo-drogowych montowane są urządzenia zabezpieczające i układana nowa nawierzchnia. Prace prowadzone są także na trasie Skoczów-Wisła Głębce. Specjalny pociąg techniczny rozpoczyna układanie toru miedzy Wisłą a Ustroniem – dodaje rzecznik PKP PLK.

Prace na odcinku od Boronowa przez Skoczów i Cieszyn do Wisły to koszt prawie pół miliarda złotych.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content