play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Kolizje na drogach Piekar Śląskich. Policja szuka jednego z kierowców

today24 września 2022

Background

Dwie groźnie wyglądające kolizje miały miejsce na drogach Piekar Śląskich. W zdarzeniach tych nikt nie ucierpiał, ale pojawiły się komentarze dotyczące rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa.

Dziś rano piekarscy strażacy zostali wezwani o godzinie 10.37 na skrzyżowanie ulic Bednorza i Roździeńskiego w Brzezinach Śląskich, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych – Toyoty Yaris i Fiata Doblo. Kierowca drugiego z pojazdów, co potwierdziła st. sierż. Marta Skandy z piekarskiej policji, zbiegł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany. Sprawcą był jednak kierowca Toyoty – starszy, niepełnosprawny mężczyzna, który nie zatrzymał się w wyznaczonym do tego miejscu. Na miejsce wezwano łącznie 3 strażackie zastępy, czyli 12 strażaków, którzy wykonali na miejscu niezbędne czynności. Koniecznością stało się zabezpieczenie miejsca, gdzie doszło do zdarzenia, a także usunięcie z jezdni plam po wyciekach płynów eksploatacyjnych oraz pozostałości po uszkodzonych pojazdach.

Ruch był w tym miejscu sterowany ręcznie z uwagi na występujące utrudnienia. W tym przypadku w sieci rozgorzała dyskusja o tym, jakie rozwiązania powinny zostać wprowadzone, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Nie zabrakło komentarzy dotyczących tego, że wymagana byłaby sygnalizacja świetlna, choć skrzyżowanie jest oznakowane zarówno znakami poziomymi – wymalowanymi na asfalcie i dobrze widocznymi, jak i pionowymi.

Kolejną kolizję odnotowano, co potwierdził mł. kpt. Robert Gubała z piekarskiej straży pożarnej, o godzinie 12.29 na skrzyżowaniu ulic DW911 i Pod Lipami. Doszło tam do zderzenia samochodów osobowych marek BMW i Ford:

W tym przypadku poszkodowany został jeden z kierujących, jednak nie wymagał hospitalizacji. Działania strażaków (na miejscu interweniowały dwa zastępy) prowadzone w tym miejscu do godziny 14.09 polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni i przywróceniu ruchu drogowego, co udało się zrobić około godziny 14.09.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content