play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kolorowy Bytom! Projekt ZEJDŹ W PODZIEMIĘ

today26 lipca 2021

Background

,,Zejdź w PodZiemię” to tytuł najnowszego projektu Stowarzyszenia Jarmark Kultury, w ramach którego barw nabrał kolejny już zakątek Bytomia. Tym razem podziemne przejście dla pieszych przy ulicy Miechowickiej w Karbiu.

 

Czasem wystarczy twórczo podejść do przestrzeni, by dać jej zupełnie inne, lepsze oblicze. Doskonale rozumie to Stowarzyszenie Jarmark Kultury, które swoimi muralami przy ulicy Gliwickiej i Krakowskiej, zapoczątkowało w Bytomiu streetartowy trend.

 

Do galerii realizacji stowarzyszenia dołączyło teraz podziemne przejście w Karbiu, któremu artyści Dean, Bu i Riep nadali koloru, ozdabiając jego mury obrazami nawiązującymi do górniczego rodowodu miasta.

 

– Zarówno ten, jak i nasze poprzednie projekty mają inspirować i zachęcać innych do kreatywnego spojrzenia na miejską przestrzeń. To także nasz wkład w działania na rzecz innego, kolorowego Bytomia – mówi Agnieszka Sikora ze Stowarzyszenia Jarmark Kultury.

 

Jak zaznaczają twórcy projektu, mural w Karbiu to także pozytywny przykład artystycznego malowania ścian zgodny z prawem i zasadami estetyki.

Projekt pod nazwą ,,Zejdź w PodZiemię” został dofinansowany w ramach konkursu na realizację zadań publicznych miasta Bytomia w dziedzinie kultury i turystyki.

 

Fot: Facebook/ Miasto Bytom

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content