play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Kompletnie pijani rodzice „opiekowali się” niemowlęciem i 3,5-letnim synem

today17 lutego 2020

Background

Kompletnie pijani rodzice „opiekowali się” niemowlęciem i 3,5-letnim synem. O tym, że ojciec jest pijany i sprawuje opiekę nad niemowlęciem zaalarmowała policję kuratorka, która miała rodzinę w nadzorze. Wtedy wyszło na jaw, że matka dziewczynki razem z 3,5 letnim synem wyszła dzień wcześniej z domu i do tej pory nie wróciła. Została odnaleziona w Piekarach Śląskich.

Wszystko zaczęło się od wizyty kuratorki, która około godziny 17.00 odwiedziła rodzinę, którą miała w nadzorze. W mieszkaniu zastała pijanego ojca z 5-miesięczną córeczką. Mężczyzna twierdził, że wypił dzisiaj jedno piwo. Kuratorka powiadomiła o tym policjantów, którzy bardzo szybko zweryfikowali wersję pijanego ojca. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W mieszkaniu nie było matki dziewczynki oraz ich 3,5-letniego synka. Ojciec twierdził, że dzień wcześniej konkubina z ich dzieckiem wyszła z domu i pomimo tego, że pisał do niej sms-y, by wróciła i zajęła się córeczką, nie zrobiła tego. Policjanci ustalili, gdzie przebywa 37-latka. Okazało się, że jest w Piekarach, również pod wpływem alkoholu. Matka sprawowała opiekę nad 3,5 latkiem mając blisko 3 promile alkoholu.

Sprawowanie opieki w takim stanie niewątpliwie stwarzało zagrożenie dla życia i zdrowia dzieci. Taki też zarzut przedstawili im śledczy. Oboje zostali oddani pod dozór policyjny. O losie małoletnich zadecyduje sąd rodzinny. Za nienależyte sprawowanie opieki nad dziećmi grozi im nawet 5 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content