play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Kompletnie pijany przewoził w bagażniku swojego nietrzeźwego sąsiada

today30 października 2020

Background

Kompletnie pijany kierowca Volkswagena został zatrzymany przez katowickich funkcjonariuszy. Jaka się okazało, mężczyzna przewoził w bagażniku swojego równie pijanego sąsiada. Za jazdę na pod wpływem alkoholu kierującemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kierujący Volkswagenem Polo został zatrzymany na ulicy Bielskiej. Chwilę wcześniej samochód wyjechał z lasu i poruszał się tzw. wężykiem. Badanie trzeźwości kierowcy wskazało, że 23-letni mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po zakończeniu policyjnych czynności uwagę policji przykuły dziwne odgłosy dobiegające z bagażnika pojazdu. Kiedy go otworzyli ujrzeli równie pijanego mężczyznę leżącego w spodniach brudnych od fekaliów opuszczonych do kolan. Sytuacja wyglądała na dramatyczną. Podejrzewano, że mogło dojść nawet do uprowadzenia mężczyzny.

Jednak śledczy ustalili, że do żadnego porwania jednak nie doszło. W bagażniku znajdował się bowiem 42-letni sąsiad kierującego, który wcześniej zadzwonił do 23-latka prosząc go o podwiezienie go do domu, gdyż z powodu upojenia alkoholowego nie był w stanie samodzielnie się poruszać. Panowie podjęli decyzję, że jego podróż odbędzie się w bagażniku przez brudne spodnie 42-latka. 23-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: Policja Śląska

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content