play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Komunikacyjne zmiany w Siemianowicach Śląskich. Wkrótce nowe drogi

today8 kwietnia 2021

Background

Komunikacyjne zmiany szykują się w Siemianowicach Śląskich. Budowany jest łącznik pomiędzy post industrialnymi dzielnicami a centrum miasta. Wkrótce ma się też rozpocząć budowa wspólnej drogi dwu gmin – Siemianowic Śląskich i Chorzowa.

Lepsza komunikacja między Chorzowem a Siemianowicami Śląskimi

Chorzów i Siemianowice Śląskie pracują nad wspólną drogą. Miałaby ona połączyć DK94 z ulicą Siemianowicką w Chorzowie. Wszystko, aby usprawnić ruch i zapewnić alternatywę dla lokalnego ruchu samochodowego, wspierającego mieszkańców osiedli zlokalizowanych w zachodniej części Michałkowic i Bytkowa

– To wspólny projekt, który na razie jest w fazie przygotowań, zmierzający do tego, żeby obie gminy – bo mówimy tutaj o współpracy Siemianowic Śląskich i Chorzowa – potrafiły przygotować dokumentację pod projekt budowy takiej drogi, która będzie się de facto równolegle odbywać, zarówno po stronie Chorzowa, jaki i Siemianowic Śląskich, po to by finalnie z tych pozornie osobnych inwestycji powstała jedna wspólna droga łącząca DK94 z ulicą Siemianowicką – tłumaczy w rozmowie z reporterem Radia Piekary Piotr Kochanek z siemianowickiego magistratu.

Miasta podjęły się koordynacji kalendarium swoich inwestycji, by powstanie drogi z połączonych odcinków zbiegło się w możliwie najkrótszym odstępie czasowym. Inwestycja ma w sposób przyjazny dla środowiska, ale także mieszkańców tego rejonu, usprawnić komunikację pomiędzy miastami.

Łącznik Laura – Hugo

Laura połączy się z Hugo. Stanie się to w czerwcu – jeśli nic nie stanie inwestycji na „drodze”.  W Siemianowicach Śląskich trwa także budowa łącznika, który ma spiąć dwie postindustrialne dzielnice miasta i pozwolić na lepsze skomunikowanie:

– Łącznik ten jest już w wysokiej fazie zaawansowania, ponieważ została już przygotowana cała infrastruktura pod wylanie asfaltów. Dosłownie kilka godzin temu rozpoczęły się prace nad budową skrzyżowania z ulicą Matejki. Będzie to skrzyżowanie klasyczne w kształcie litery „T”. Inwestycja ta jest na tyle ważna, że połączy stare, postindustrialne dzielnice z centrum miasta, ponadto usprawni też ruch drogowy płynący do i z Katowic – mówi Radiu Piekary Piotr Kochanek z siemianowickiego magistratu.

Budowa połączenia drogowego pomiędzy ulicą Starą Katowicką, a ulicami Konopnickiej i Matejki pochłonie blisko 3 miliony złotych. Oprócz budowy jezdni projekt zakłada wykonanie chodników, ścieżki rowerowej oraz oświetlenia.

 

Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content