play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Tarnowskie Góry: To będzie wyjątkowy Koncert Noworoczny – Radetzki obowiązkowy!

today12 stycznia 2022

Background

Nowy Rok witają nowym repertuarem i zapraszają na koncert. Uwielbiana w Tarnowskich Górach, Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta po raz 13 pozwoli tarnogórzanom poczuć klimat wiedeńskiego Koncertu Noworocznego.

Ten tarnogórski odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 stycznia o godzinie 19,00 w Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych na Osadzie Jana. W repertuarze nie zabraknie kolęd, jednak przede wszystkim będzie  bardzo klasycznie:

– W zeszłym roku spotkaliśmy się tylko online – tym razem zapraszamy już bezpośrednio na nasze koncerty w kościołach. Podsumujemy muzycznie miniony rok, będą fragmenty koncertu „Pozdrowienia z Rosji”. Zapowiemy także tegoroczny leit-motiv czyli… muzykę latynoską, zagramy nową polkę i walc Johanna Straussa, przypomnimy stare przeboje jak „Oregon” J. de Haana oraz zaprezentujemy nowości: m.in. „Pie Jesu” A. Webbera. Obowiązkowo zagramy Marsz Radetzkiego – mówi Nam Olek König, dyrygent Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej w Tarnowskich Górach.

Przed publicznością w najbliższą sobotę wystąpi ponad 60 osobowy skład orkiestry. Koncert jest bezpłatny, jednak obowiązują covidowe obostrzenia.

Fot: Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content