play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Koniec akcji służb po wybuchu w Częstochowie. Z wraku zabrano zwłoki

today28 lipca 2021

Background

Zakończyła się akcja służb w Częstochowie. To po wybuchu butli z acetylenem do, którego doszło w poniedziałek po południu.  Zginęły tam dwie osoby.

Po ponad 24-ech godzinach zakończyła się akcja schładzania butli z gazem, które zostały na miejscu wybuchu, do którego doszło przedwczoraj w Częstochowie. Po tym jak strażacy zakończyli pracę do akcji wkroczyli śledczy. W końcu możliwe było zabranie ciał dwóch ofiar tej tragedii. Wszystko wskazuje na to, że to kierowca auta dostawczego przewożącego butle z technicznymi gazami i jego pomocnik. Zwłoki zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Łodzi, gdzie prawdopodobnie dziś zostanie wykonana sekcja. Po zakończeniu schładzania butli do domów mogli wrócić mieszkańcy okolicznych osiedli, którzy byli ewakuowani na czas prowadzenia akcji służb.

__________________________________

27.07.2021 o 13:07 pisaliśmy: 

Trwa akcja służb w Częstochowie. Samochód wczoraj  stanął tam w płomieniach po wybuchu butli z acetylenem. Zwłoki dwóch osób wciąż są we wraku spalonego auta.

W Częstochowie przy ulicy Wrocławskiej cały czas trwa akcja służb. To po wczorajszym wybuchu butli z acetylenem na jednym z parkingów. Okazuje się, że działania podjęte wczoraj jeszcze się nie zakończyły. Tym samym cały czas prowadzone są czynności mające na celu schłodzenie butli, tak by uniknąć ponownej eksplozji. We wraku spalonego samochodu wciąż znajdują się ciała dwóch ofiar wczorajszego wypadku.  Ich wyciągniecie będzie możliwe dopiero po odpowiednim zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Tymczasem  trwa to już od wczorajszego popołudnia. Jednak dopiero po wykonaniu tych działań możliwa będzie próba wydostania ciał z pojazdu. Do tego czasu na miejscu pracują służby a strefa wybuchu w promieniu 200 metrów pozostaje oznaczona jako niebezpieczna i wyłączona z użytkowania zarówno przez pojazdy jak i pieszych.

__________________________

Wcześniej pisaliśmy:

Tragedia w Częstochowie. Nie żyją dwie osoby po wybuchu butli z acetylenem. Do dramatu doszło na jednym z przyulicznych parkingów.

Tragedia Częstochowie. Eksplodowały butle z acetylenem w aucie dostawczym zaparkowanym obok sklepu przy ulicy Wrocławskiej. Zginęły dwie osoby a jedna została ranna. Eksplozja spowodowała pożar. Na miejscu pracowało 12 strażackich zastępów. Świadkowie mówią, że najpierw było słychać głośny wybuch, a potem widać było błysk ognia.

W promieniu 200 metrów prowadzona była ewakuacja mieszkańców. W sumie ewakuowano 67 osób i wyznaczono strefę bezpieczeństwa w odległości 200 metrów od miejsca, gdzie doszło do wybuchu. Z uwagi na realne zagrożenie bezpieczeństwa, akcja ratownicza potrwa ma potrwać jeszcze dziś. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji.

fot.: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content