play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Koniec koszmaru kierowców! Katowicki odcinek DK 86 zostanie otwarty

today18 września 2020

Background

Koniec koszmaru kierowców! Katowicki odcinek DK 86 zostanie otwarty. Ulica Pszczyńska w Giszowcu dzisiaj w nocy lub w nadchodzący weeekend znów będzie dostępna dla kierowców.

Koniec koszmaru kierowców! Katowicki odcinek DK 86 zostanie otwarty. Trasa Katowice -Tychy od trzech miesięcy była nieprzejezdna na odcinku ulicy Pszczyńskiej w Katowicach. Od czerwca trwała budowa nowego wiaduktu. Jeśli wszystko dobrze pójdzie nowy wiadukt zostanie otwarty już dziś w nocy. Ruch na miejskim odcinku osiemdziesiątki szóstki ma zostać wznowiony na dwóch pasach – po jednym w obu kierunkach.

Trzy miesiące były bardzo napięte. Dzisiaj wieczorem, jeśli odbiory na to pozwolą, to będziemy uruchamiali drogę- mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.  Aktualnie na miejscu trwają odbiory prac. Droga powinna zostać otwarta najpóźniej w nadchodzący weekend.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca na skutek ulewnych deszczy osunęła się skarpa zabezpieczająca budowany wiadukt. To wydarzenie przyspieszyło decyzję o budowie nowego obiektu drogowego. Wybudowany wiadukt został oddany do użytku wcześniej niż zakładano.

fot. pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content