play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Koniec koszmaru kierowców! Katowicki odcinek DK 86 zostanie otwarty

today18 września 2020

Background

Koniec koszmaru kierowców! Katowicki odcinek DK 86 zostanie otwarty. Ulica Pszczyńska w Giszowcu dzisiaj w nocy lub w nadchodzący weeekend znów będzie dostępna dla kierowców.

Koniec koszmaru kierowców! Katowicki odcinek DK 86 zostanie otwarty. Trasa Katowice -Tychy od trzech miesięcy była nieprzejezdna na odcinku ulicy Pszczyńskiej w Katowicach. Od czerwca trwała budowa nowego wiaduktu. Jeśli wszystko dobrze pójdzie nowy wiadukt zostanie otwarty już dziś w nocy. Ruch na miejskim odcinku osiemdziesiątki szóstki ma zostać wznowiony na dwóch pasach – po jednym w obu kierunkach.

Trzy miesiące były bardzo napięte. Dzisiaj wieczorem, jeśli odbiory na to pozwolą, to będziemy uruchamiali drogę- mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.  Aktualnie na miejscu trwają odbiory prac. Droga powinna zostać otwarta najpóźniej w nadchodzący weekend.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca na skutek ulewnych deszczy osunęła się skarpa zabezpieczająca budowany wiadukt. To wydarzenie przyspieszyło decyzję o budowie nowego obiektu drogowego. Wybudowany wiadukt został oddany do użytku wcześniej niż zakładano.

fot. pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content