play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Czerwionka-Leszczyny: Półtora tygodnia od wykolejenia wagonów. Wrócił ruch pociągów na trasie Katowice-Rybnik

today29 lipca 2021

Background

Wróciły pociągi na linii Katowice – Rybnik. W środę  po godzinie 20:00 przewoźnik PKP Intercity wznowił ruch po naprawie toru na odcinku Czerwionka – Leszczyny.

Jak przekazuje PKP PLK służby techniczne pracowały non-stop, by jak najszybciej naprawić tor i przywrócić ruch kolejowy między Czerwionką a Leszczynami na linii Katowice – Rybnik. To po wykolejeniu, jakie miało miejsce 16 lipca. Konieczna była wymiana kilometra toru, podkładów oraz jednego rozjazdu. Jak podkreślają służby pociągi kursują- jednak to nie koniec prac na tym odcinku. Do czasu stabilizacji toru i rozjazdu pociągi będą jeździły z ograniczoną prędkością. Jednocześnie służby pracują przy odwodnieniu wzdłuż toru i zgodnie z ich zapewnieniem ma to nie wpłynąć na kursowanie pociągów.

Przypomnijmy prowadzone na trasie prace to pokłosie zdarzenia z połowy miesiąca. Dokładnie 16 lipca na odcinku Czerwionka – Leszczyny wykoleiły się dwa wagony pociągu pasażerskiego relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Nikt nie został poszkodowany. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. To wciąż jednak hipoteza, bo wyjaśnianiem dokładnych okoliczności wciąż zajmuje się specjalnie powołana komisja.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content