play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Koniec z bytomską „stodołą”. Nowe lodowisko jest już gotowe

today31 maja 2021

Background

To już na pewno nie będzie 'Stodoła” – bo tak mówiło się do tej pory o lodowisku przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu. Nowy obiekt jest już gotowy, a całą inwestycje udało się skończyć cztery miesiące przed planowanym terminem.

Bardzo istotne jest połączenie tych funkcji rekreacji i sportu. Sport to siedziba klubu hokejowego Polonia Bytom. Mamy tutaj aż 11 szatni, pomieszczenia odnowy biologicznej, salka gimnastyczna również siłownia i przede wszystkim płyta lodowiska. To też widownia, zaplanowaliśmy tutaj ok. 1400 osób. Równie istotne od samego początku dla nas było żeby przyszli tu mieszkańcy, żeby od samego rana można było tutaj przyjść. Czyli ślizgawki ogólnodostępne, czyli wejścia dla bytomskich szkół. – Tłumaczył Adam Fras, były hokeista, a obecnie wiceprezydent Bytomia.

– Udało nam się zbudować lodowisko na miarę naszych potrzeb – dodaje Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu:

Budowałem ten obiekt więc ja tutaj wszystko znam od podszewki. Jeżeli chodzi o jego funkcjonalność przede wszystkim jest skrojony pod użytkowników. To co sobie założyliśmy zostało zrealizowane. Czyli obiekt jest szyty pod hokeistów ale też pod naszych mieszkańców, którzy będą tutaj korzystać ze ślizgawek. Plus inne rzeczy, których nie było czyli gabinety odnowy, siłownie, sala która jest potrzebna do prawidłowego wykonania treningu.

Lodowisko będzie domem hokeistów Polonii i prezes tego klubu zapewnia, że bytomski hokej wróci na należne mu miejsce. Zapowiada prezes hokejowej Polonii Bytom Sławomir Budziński:

Naszym docelowym zadaniem jest powrót do ekstra ligi przy czym musimy to zrobić spokojnie, stabilnie, tak żeby nie naruszyć finansów klubu. Od 7 czerwca wracamy na lodowisko robić przysłowiowo hokej. I tak już do końca sezonu, czyli do kwietnia 2022 będziemy w tym procesie treningowym i meczowym cały czas użytkować lodowisko.

Nowe lodowisko przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu nosi imię Braci Nikodemowiczów, czyli osób stojących za sukcesami bytomskiego hokeja w latach osiemdziesiątych.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content