play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Koniec z podtopieniami na Piłsudskiego w Bytomiu? Jest diagnoza

today12 marca 2021

Zlewnia ulicy Piłsudskiego w Bytomiu wymaga udrożnienia i odciążenia. To konieczne, aby latem i wiosną nie dochodziło tu już więcej do podtopień.

O tym mieszkańcy ulicy Piłsudskiego w Bytomiu wiedzieli od dawna. Bo od dawna zmagali się z problemem „płynącej ulicą rzeki” w trakcie wiosennych i letnich nawałnic. Aby zapobiec podtopieniom w przyszłości, na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bytomiu, przygotowane zostało opracowanie. Co z niego wynika?

– Udrożnienie sieci kanalizacji deszczowej oraz budowa zbiornika retencyjnego w ulicy Piłsudskiego, jak również modernizacja innych sieci kanalizacyjnych w rejonie śródmieścia, to główne założenia przygotowanego, na zlecenie Urzędu miejskiego w Bytomiu przez firmę Retencja.pl, opracowania budowy modelu hydrologiczno-hydraulicznego sieci kanalizacyjnej dla zlewni ulicy Piłsudskiego -mówi Radiu Piekary Tomasz Sanecki z bytomskiego magistratu.

Opracowanie tylko potwierdziło nieefektywność układu odwodnienia zlewni. Konieczne jest więc udrożnienie kanalizacji deszczowej w tym rejonie:

– Opracowanie to potwierdziło, że w rejonie ulicy Piłsudskiego, która należy do głównych arterii miejskich, wymaga udrożnienia, ale również przeprowadzenia prac w innych rejonach miasta – aby ją odciążyć. Jest to konieczne, aby nie dochodziło do podtopień, które występują tutaj zwłaszcza wiosną i latem –  dodaje w rozmowie z Radiem Piekary Tomasz Sanecki.

Zlewnia ulicy zajmuje obszar około 500 ha. Problem został zdiagnozowany, zatem odciążenie zlewni powinno być tylko kwestią czasu.

Fot. UM Bytom

 

Autor: Redaktor


0%
Skip to content