play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Radzionków

Konkurs dla dzieci i młodzieży, którym poezja w duszy gra…

today6 maja 2020

Background

Konkurs dla dzieci i młodzieży, którym poezja w duszy gra…I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI adresowany jest do młodych osób w wieku od 9. do 19. roku życia. Bohater konkursu to pochodzący z Radzionkowa oblat, męczennik, którego proces beatyfikacyjny jest w toku. Zakonnik został bestialsko zamordowany na Białorusi w 1943 roku. Po śmierci został odznaczony medalem oraz dyplomem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. Wiersze należy przesyłać do 25.10.2020r. na adres: ogolnopolskikonkurspoetycki@gmail.com, a ich tematyka powinna w dowolny sposób nawiązywać do wartości krzewionych przez oblata. Regulamin konkursu jest dostępny na blogu: https://ogolnopolskikonkurspoetycki.blogspot.com/ .

Konkurs dla dzieci i młodzieży, którym poezja w duszy gra służy rozwijaniu wrażliwości artystycznej u dzieci i młodzieży oraz pielęgnowaniu pamięci o Słudze Bożym o. Ludwiku Wrodarczyku OMI poprzez czerpanie inspiracji z jego szlachetnej postawy, miłości do bliźniego, a także głębokiego zawierzenia Bogu i Maryi Niepokalanej – mówi pomysłodawczyni konkursu Dagmara Nawratek prowadząca konkursowy blog oraz fanpage na Facebooku.

Sługa Boży o. Ludwik Wrodarczyk OMI był polskim zakonnikiem i męczennikiem chrześcijańskim (data i miejsce śmierci: 6 grudnia 1943r., Karpiłówka, Białoruś). Urodził się w Radzionkowie. Należał do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. 5 czerwca 2001r. o. Ludwik Wrodarczyk OMI został odznaczony medalem oraz dyplomem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” przyznawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem w Jerozolimie za ratowanie Żydów. Ojciec Ludwik Wrodarczyk był jeszcze niedawno patronem gimnazjum w swoim rodzinnym mieście (do czasu reformy systemu oświaty). Ideą konkursu jest rozwijanie wrażliwości artystycznej u dzieci i młodzieży oraz pielęgnowanie pamięci o Słudze Bożym o. Ludwiku Wrodarczyku OMI poprzez czerpanie inspiracji z jego szlachetnej postawy, miłości do bliźniego, a także głębokiego zawierzenia Bogu i Maryi Niepokalanej.

Wiersze należy przesyłać do 25.10.2020r. na adres: ogolnopolskikonkurspoetycki@gmail.com , a ich tematyka powinna w dowolny sposób nawiązywać do wartości krzewionych przez oblata. Regulamin konkursu jest dostępny na blogu: https://ogolnopolskikonkurspoetycki.blogspot.com/ .

Patronem konkursu jest burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor oraz Prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Polsce.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content