play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozrywka

Konkurs Piosenki Eurowizji w 2020 r. został odwołany

today19 marca 2020

Background

Konkurs Piosenki Eurowizji w 2020 r. nie odbędzie się. Taka decyzja została podjęta w obliczu pandemii koronawirusa. Dyrekcja Konkursu wydała oficjalne oświadczenie, w którym czytamy:

„W ciągu ostatnich kilku tygodni badaliśmy wiele alternatywnych opcji, aby umożliwić konkurs piosenki Eurowizji. Jednak niepewność wynikająca z rozprzestrzeniania się COVID-19 w całej Europie – oraz ograniczenia wprowadzone przez rządy uczestniczących nadawców i władze holenderskie – oznaczają, że Europejska Unia Nadawców (EBU) podjęła trudną decyzję, aby nie kontynuować wydarzenie na żywo zgodnie z planem.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Konkurs Piosenki Eurowizji co roku bez przerwy jednoczy publiczność przez ostatnie 64 lata, a my, podobnie jak miliony fanów na całym świecie, jesteśmy bardzo zasmuceni, że nie może się odbyć w maju.

EBU, NPO, NOS, AVROTROS i miasto Rotterdam będą kontynuować rozmowę dotyczącą organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2021 r.

Prosimy o cierpliwość, gdy pracujemy nad konsekwencjami tej bezprecedensowej decyzji i cierpliwie czekamy na dalsze wiadomości w nadchodzących dniach i tygodniach.

W tym czasie chcielibyśmy złożyć hołd całemu zespołowi nadawcy hosta w Holandii i naszym 41 członkom, którzy tak ciężko pracowali nad planowaniem tegorocznej imprezy.

Wszyscy z żalem stwierdzamy, że Konkurs Piosenki Eurowizji nie odbędzie się w maju, ale jesteśmy pewni, że cała rodzina Eurowizji na całym świecie będzie nadal zapewniać sobie wzajemną miłość i wsparcie w tym trudnym czasie.”

źródło,zdjęcie:Facebook/Eurovision Song Contest

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content