play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Konto maklerskie – zacznij przygodę z giełdą

today1 lipca 2021

Background

Inwestowanie na giełdzie to coś, co kusi wiele osób. W końcu wiele osób widzi w tym szansę na osiągnięcie prawdziwego sukcesu finansowego i rozpoczęcie olbrzymiej przygody w świecie szeroko pojętej finansjery. Wbrew pozorom nie trzeba być bardzo zaawansowanym – każdy w końcu kiedyś zaczynał. Założenie rachunku maklerskiego to coś, czym może się zająć nawet osoba bardzo początkująca. Na rynku istnieje wielu brokerów, którzy pomogą ci w osiągnięciu celu – nawet jeśli nie bardzo wiesz, jak zacząć. Rachunek maklerski to bardzo dobry początek – w końcu bez niego nie uda się zacząć przygody z giełdą. Warto dlatego założyć jak najlepszy rachunek inwestycyjny – to wszystko wymaga nieco pracy i zaangażowania, ale jest jak najbardziej możliwe do osiągnięcia.

  1. Co to jest konto maklerskie?
  2. Konto maklerskie dla osób początkujących
  3. Co jest ważne przy zakładaniu konta maklerskiego?
  4. Korzystanie z konta maklerskiego

Czym jest konto maklerskie?

Takie konto to nic innego jak konto, którego celem jest przechowywanie akcji, czyli papierów wartościowych. Samo przechowywanie to jednak nie wszystko – możesz też aktywnie obracać tym, co posiadasz, a w ten sposób możesz sprzedawać, kupować, a także zakładać kontrakty terminowe. Innymi słowy: możesz robić to wszystko, co sprawia, że faktycznie zaczynasz inwestować na giełdzie. Tego typu konto jest niezbędne, by zacząć w ogóle inwestować na giełdzie – potrzebujesz miejsca do przechowywania papierów wartościowych, dlatego nie możesz zostawić tej decyzji przypadkowi – musisz poważnie się nad tym zastanowić.

Konto maklerskie dla początkujących – czyli jakie?

Jeśli dopiero zaczynasz, najlepsze dla ciebie będzie konto maklerskie dla początkujących – zwane też kontem demo. W ramach tego konta możesz grać na giełdzie, ale obracasz wirtualnymi pieniędzmi. Tak samo możesz kupować, sprzedawać i zakładać kontrakty terminowe, ale w żadnym wypadku nie odpowiadasz za to w tym przypadku swoim własnym majątkiem – po prostu się uczysz. Możesz to więc potraktować jako swoisty przedwstęp do gry na giełdzie. Pomoc w zrozumieniu mechanizmu działania konta, a także prawideł, którymi rządzi się giełda jako taka.

Założenie konta maklerskiego – co trzeba wziąć pod uwagę?

Prowadzenie rachunku tego typu nie jest wcale łatwe – same konta maklerskie są też bardzo różne, dlatego ich wybór może być utrudniony. Jeśli interesują cię tylko najlepsze konta maklerskie, z całą pewnością ogromną pomocą dla ciebie będzie ranking kont maklerskich – to miejsce najlepiej pomoże ci poznać wszelkie instrumenty finansowe. To, co powinno być la ciebie ważnym kryterium doboru rachunku to z całą pewnością liczba funkcjonalności i możliwości inwestycyjnych – nie wszystkie konta mają je na tym samym poziomie. Ważna jest też przejrzystość – tak aplikacji mobilnej, jak i platformy tradingowej. Nie możesz też zapomnieć o sprawdzeniu jakie są w danym koncie opłaty za prowadzenie rachunku, ale też za wszelkie czynności dodatkowe. Jeśli będą one za duże, wszelkiego rodzaju opłaty po prostu zniwelują twoje zyski. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/

Jak korzystać z konta maklerskiego?

Jak zacząć inwestować na giełdzie? To bardzo proste, potrzebujesz konta maklerskiego. Jednak w jaki sposób zacząć korzystać z takiego konta? Przede wszystkim musisz dokładnie przeanalizować platformę transakcyjną, którą udostępnia ci dany broker. Musisz bowiem czuć się w takim miejscu swobodnie. Akcje możesz zacząć kupować, gdy zasilisz swoje konto odpowiednią ilością środków – wtedy możesz już zacząć inwestować w papiery wartościowe.

Materiał we współpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content