play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Kontrole policji i Sanepidu w Piekarach Śląskich

today16 września 2020

Background

Kontrole policji i Sanepidu w Piekarach Śląskich. Piekarska policja wspólnie z pracownikami bytomskiego Sanepidu sprawdza, czy przestrzegamy obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa.

Musimy pamiętać o obowiązkach – mówi Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji:

Kontrole cały czas się odbywają. Cały czas pamiętamy, że epidemia nie zniknęła i mamy obowiązek stosowania się do obowiązujących obostrzeń. Policjanci wraz z pracownikami Sanepidu kontrolują placówki i miejsca, gdzie osoby mają obowiązek stosowania się do nakazów i zakazów. Oczywiście tutaj nic nas nie zwalnia z nałożonych nakazów. Mamy obowiązek noszenia maseczek w miejscach do tego przeznaczonych. Mamy obowiązek stosowania dystansu społecznego.

Kontrole i kary cały czas możliwe:

Jeżeli ktoś w sposób rażący się do tego nie stosuje, w dalszym ciągu policjanci mają możliwość wystawienia mandatu karnego do 500 zł oraz skierowania wniosku do sądu, a tam już musimy liczyć się z grzywną do 5 000 zł. Także apelujemy o to, aby troszczyć się tak naprawdę o nas wszystkich, bo to ma służyć temu, żebyśmy byli bezpieczni i przede wszystkim zdrowi. Zwracamy uwagę miejsca, gdzie przebywa najwięcej osób, a więc komunikacja miejsca, wszelkiego rodzaju zakłady, sklepy, placówki handlowe – dodaje Dariusz Dobrzański.

Policja przypomina, że np. w sklepach obowiązek noszenia maseczek mają zarówno klienci jak i pracownicy.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content