play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Konwojent PODBIERAŁ PIENIĄDZE z kasetek. Teraz grozi mu więzienie

today22 lutego 2021

Background

Był odpowiedzialny za transport gotówki z banków, która sukcesywnie podbierał. Nieuczciwy konwojent został zatrzymany przez policjantów z Katowic

Policjanci z Katowic zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który pracował jako konwojent w firmie transportującej gotówkę, którą zasilane są bankomaty. Okazał się być nieuczciwy.

Mężczyzna pracował w firmie już od kilku lat, ale policjanci zwrócili na niego uwagę, kiedy dostali informację, że transportowanych pieniędzy za każdym razem mocno ubywa. Przypuszczenia policjantów były trafne.

Okazało się, że 49-letni konwojent wykorzystywał moment, w którym był sam w samochodzie, zrywał plomby z kasetek bankomatowych i kradł z nich gotówkę. Jednorazowo mężczyzna zabierał z nich od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Jak ustalili śledczy w taki sposób mógł wzbogacić się od czerwca ubiegłego roku o nawet 40 tysięcy złotych. Mężczyźnie przedstawiono do tej pory 4 zarzuty, jednak śledczy już zapowiadają, że będą one rozszerzane o kolejne, tego typu czyny.

Kryminalni przeszukali pracowniczą szafkę 49-latka, jego samochód i mieszkanie. Znaleźli dużą ilość kart bankomatowych oraz blisko 30 tysięcy złotych, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

49-latek przyznał się do popełnienia czynów. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Źródło i fot. Śląska Policja/Katowice

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content