play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Kopalnia Bobrek-Piekary bez chorych na koronawirusa

today1 lipca 2020

Background

Dobre informacje płyną z kopalni Bobrek – Piekary, która ogłosiła, że źródło epidemii zostało wygaszone. To już drugie po DPS „Kombatant” miejsce w Bytomiu, w którym pokonano koronawirusa.

W kopalni Bobrek-Piekary nie ma już chorych pracowników, nie ma też nikogo, kto przebywałby na kwarantannie, a to jest najlepsza informacja. – Dziękuję całej załodze kopalni za ścisłą współpracę i sprawną koordynację wszystkich działań w walce w epidemią – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Podziękowania za walkę na froncie z epidemią złożył Bytomiowi prezes Węglokoks Kraj Sp. z o. o. Grzegorz Wacławek. – Dziękuję władzom miasta, że w tak trudnej sytuacji od początku mięliśmy ogromne wsparcie Bytomia w całej akcji. Pomoc była wielka, a współpraca na wszystkich etapach starcia z epidemią przebiegała wzorowo – mówi prezes Grzegorz Wacławek.

Kopalnia w Bobrku była jednym z większych ognisk koronawirusa w Bytomiu. W ciągu kilku tygodni, także przy współpracy z miastem (mobilne punkty pobrań) zakład przebadał wszystkich górników bytomskiej kopalni. Wielu z nich uzyskało wówczas wynik pozytywny. Obecnie liczba ozdrowieńców to 590 osób i żaden z pracowników nie jest objęty kwarantanną.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content