play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Kopalnia „Pokój” zostanie zlikwidowana? OŚWIADCZENIE

today16 stycznia 2020

Background

Kopalnia Pokój zostanie zlikwidowana? Zgodnie z oświadczeniem związkowców taki scenariusz jest możliwy. Wszystko za sprawą wstrzymania w ostatnim czasie robót inwestycyjnych, pomimo rozcięcia ścian. Związkowcy wzywają zarząd kopalni do zaprzestania działania na jej szkodę.

Organizacje związkowe działające przy KWK „Pokój” w swoim oświadczeniu sprzeciwiają się działaniom, które ich zdaniem zmierzają bezpośrednio do likwidacji kopalni.

Niniejszym wzywamy Zarząd PGG S.A. oraz Dyrekcję KWK „Ruda” do zaprzestania działania na szkodę Ruchu „Pokój” i odblokowania zaplanowanych wcześniej robót inwestycyjnych. Brak realizacji niniejszego żądania spotka się z ostrą odpowiedzią Załogi Ruchu „Pokój” oraz skierowaniem przez związki zawodowe zawiadomienia do odpowiednich służb – czytamy w oświadczeniu. 

Związkowcy alarmują o wstrzymaniu w ostatnim czasie prac inwestycyjnych, pomimo rozciętych ścian. Zbrojenia i przodki są zablokowane, co ich zdaniem oznaczać może szybki koniec kopalni. Zwracają również uwagę na kwestie ekonomiczne – wstrzymano roboty inwestycyjne w połowie ich trwania, po uprzednim zainwestowaniu milionów złotych.

Związkowcy ostrzegają, że jeśli roboty nie zostaną wznowione, to sprawa zostanie przekazana do odpowiednich organów wraz z zawiadomieniem o niegospodarności.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content