play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

Koperski: Po takich zarzutach NIK-u i premier i ministrowie powinni podać się do dymisji

today26 maja 2021

Background

I premier i ministrowie powinni podać się do dymisji.- Tak zarzuty NIK-u ws. majowych wyborów kopertowych skomentował dziś w Radiu Piekary poseł Nowej Lewicy, Przemysław Koperski. Jak stwierdził dymisja rządu nie nastąpi, bo w Polsce nie mamy „zdrowej demokracji”.

Przypomnijmy Najwyższa Izba Kontroli twierdzi, że zarówno premier jak i jego współpracownicy popełnili przestępstwo. Szef NIK-u Marian Banaś ogłosił, że w związku z organizacją wyborów w trybie korespondencyjnym z 10 maja ubiegłego roku Izba kieruje do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów: Michała Dworczyka, Jacka Sasina i Mariusza Kamińskiego. W uzasadnieniu decyzji wskazano na wagę stwierdzonych nieprawidłowości w czasie kontroli a NIK w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa ma obowiązek, a nie prawo, skierowania odpowiedniego zawiadomienia do organów ścigania.

Sprawę dziś w Radiu Piekary komentował poseł Nowej Lewicy Przemysław Koperski:

– Gdybyśmy byli taką zdrową demokracją to po takich zarzutach ze strony Najwyższej Izby Kontroli to wydaje się, że i premier i ministrowie powinni podać się do dymisji. Na pewno tego nie zrobią. Nie wierze również w to, że minister Ziobro i prokuratura będą chciały to wyjaśnić. Nie spodziewamy się jakichś spektakularnych działań z ich strony.

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content