play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

„Kopiec to nie hasiok” – społeczna akcja w Piekarach Śląskich ZDJĘCIA

today6 lipca 2020

Background

„Kopiec to nie hasiok” – społeczna akcja w Piekarach Śląskich. Mieszkańcy sięgnęli po rękawiczki, worki na śmieci i wzięli sprawy w swoje ręce. I tak, wspólnie z Zakładem Gospodarki Komunalnej posprzątali piekarski Kopiec Wyzwolenia.

Piekarscy społecznicy zebrali się w sobotę, 4 lipca, by wspólnie wysprzątać teren wokół Kopca Wyzwolenia. Wśród nich znalazły się osoby skupione wokół grupy SPI – Społeczna Piekarska Inicjatywa oraz innych instytucji funkcjonujących w mieście – krwiodawcy HDK “Julian”, Wolontariusze Gwoździa oraz mieszkańcy, którym leży na sercu troska o miasto. Współpracując z Zakładem Gospodarki Komunalnej wysprzątali miejsce ważne dla miasta zarówno historycznie, ale także kulturalnie. W działach udział wzięło kilkaset osób, a 150 odpowiadało za nadzór całego przedsięwzięcia.

– W czasie, kiedy sprzątaliśmy znaleźliśmy, oprócz butelek i niedopałków papierosów, opony, ale także karty kredytowe, dowody osobiste i tablice rejestracyjne – mówi Radosław Palacz. – Dokumenty, środki płatnicze i tablice rejestracyjne wróciły już do właścicieli – opisuje Radosław Palacz.

Po zakończeniu akcji na jej członków czekały różne formy rozrywki, wśród nich między innymi ogniska, zabawa przy muzyce, konkursy, zabawy i przeciąganie liny. Grupa SPI zorganizowała drewno niezbędne do rozpalenia ognisk, ale także – co ważniejsze, nawiązała stałą współpracę z Klubem HDK PCK KWK “Julian” w Piekarach Śląskich. Co ciekawe, jak poinformował Tomasz Dawid – wokalista zespołu Oberschlesien – trwają prace nad utworem muzycznym, który będzie hymnem grupy SPI. W prace nad tym projektem zaangażowali się także Dariusz Badora – wokalista zespołu Full Light oraz Lopez – lokalny twórca związany z kulturą hip-hopową. Przez ten utwór będziemy chcieli promować miasto na rynku ogólnokrajowym – mówi Tomasz “Haja” Dawid.

źródło/foto: piekary.pl 

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content