play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Koronawirus a zwięrzęta w naszych domach

today12 marca 2020

Background

Nie ma dowodów na to, by zwierzęta w naszych domach mogły się zarazić koronawirusem – to informacje, które przekazała Światowa Organizacja Zdrowia. Mimo to lekarze, którzy zajmowali się przypadkiem psa z Hongkongu, potwierdzili przeniesienie wirusa z człowieka na zwierzę. Przypomnijmy, że w Poznaniu zmarła pierwsza osoba zarażona koronawirusem w Polsce. To 57-letnia kobieta.

 

Eksperci uczulają, by nie popodać w panikę. Jednocześnie dodają, że po spacerach z pupilem powinniśmy myć ręce i przestrzegać podstawowych zasad higieny.

 

 

 

Seria zachorowań za zakaźną chorobę COVID-19 została zakwalifikowana jako pandemia 11 marca 2020 roku. Na przełomie grudnia i stycznia zachorowania pojawiły się w mieście Wuhan, w środkowych Chinach, ale już w połowie stycznia wirus rozprzestrzenił się w całych Chinach.

24 stycznia zdiagnozowano pierwszy przypadek choroby w Europie we Francji. Później ogniska zakażeń z setkami chorych wybuchły w Korei Południowej, we Włoszech oraz Iranie. W Polsce zakażenia wirusem SARS-CoV-2 są notowane od 4 marca 2020.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content