play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Koronawirus. Cztery tysiące siedemset sześćdziesiąt pięć zakażonych osób

today8 maja 2021

Background

Epidemia trwa, ale dane wskazują na to, że nieco opada. Tak jest też w dzisiejszym raporcie. Te porównywane z tygodnia na tydzień dają nadzieję na poprawę sytuacji epidemicznej.

Ponad cztery tysiące siedmiuset chorych przy blisko sześćdziesięciu trzech i pół tysiącach wykonanych testów. Jest zdecydowanie lepiej. Tydzień temu było to blisko sześć i pół tysiąca nowych przypadków – czyli jest mniej o około tysiąc ośmiuset chorych. Siedemset dwanaście osób zakaziło się na Śląsku – ale już zaledwie sto jeden na Podlasiu.

Wysoka śmiertelność

Niestety, ciągle bardzo źle wygląda wskaźnik śmiertelności. to 421 ofiar wirusa z których sto dziewięć to wyłącznie zakażeni covid 19. W naszym województwie zmarło siedemdziesiąt osób, 17 wyłącznie z powodu covid.

Normuje się sytuacja w szpitalach

Spada liczba zakażonych przebywających w szpitalach. Wczoraj było to nieco ponad 18 tysięcy stu chorych – dziś jest o mniej więcej tysiąc pacjentów mniej. Ministerstwo nie precyzuje jednak powodów zmniejszenia liczby zajętych łózek – których łącznie w całym kraju przygotowano na oddziałach covidowych 36 tysięcy trzysta. pod respiratorami pozostaje ponad dwa tysiące stu pacjentów.

Szczepienia trwają

Minionej doby zaszczepiono w Polsce 357 tysięcy osób, stąd łączna liczba tych, którzy przyjęli już przynajmniej jedną dawkę to teraz blisko 13 i pół miliona. Ponad trzy miliony pięćset siedemdziesiąt tysięcy osób jest już w pełni zaszczepionych.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content