play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Koronawirus. Jedna ofiara covid 19 w Polsce minionej doby!

today14 czerwca 2021

Background

Tylko jedna ofiara covid 19 w dzisiejszym raporcie epidemicznym przygotowanym przez ministerstwo zdrowia. Liczba chorych też nie jest wysoka. To dane dające nadzieję na to, że pandemia kiedyś się skończy. Nie należy jednak popadać w huraoptymizm – ta ciągle trwa i może wybuchnąć ze zdwojoną siłą.

Jedna ofiara koronawirusa w Polsce. Tak wynika z dzisiejszych danych pandemicznych podanych przez Ministerstwo Zdrowia. Każdego życia żal, ale zostając w statystykach – to takie dane ostatnio były na początku pandemii, wiosną ubiegłego roku. Wczoraj zmarło 11 osób. Wiadomo, że dzisiejsza ofiara covid 19 to mieszkaniec Wielkopolski.

Chorych coraz mniej…

Zakaziło się sto czterdzieści osób. 29 na Mazowszu, 16 w Łódzkiem, 14 w Wielkopolsce a trzynastu chorych pochodzi ze Śląska. Reszta kraju to jednocyfrowe wyniki. Przykładowo, tylko jedna osoba zakaziła się na Podlasiu, pod dwie na Podkarpaciu i w Lubuskiem. W szpitalach pozostaje niespełna dwa tysiące osób, ponad trzystu oddycha przy pomocy respiratora.

… za to więcej szczepień

Minionej doby wykonano ponad 33 tysiące dwieście testów – i blisko 100 tysięcy szczepień. To oznacza, że przynajmniej jedną dawkę antycovidowej szczepionki przyjęło już blisko 24 i pół miliona Polaków. W pełni zaszczepionych już blisko 10 milionów osób. Ponad milion z nich – to mieszkańcy Śląska.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content