play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Koronawirus może być groźny również dla młodych ludzi!

today27 marca 2020

Background

Koronawirus może być groźny również dla młodych ludzi. Pojawiły się już pierwsze przypadki, kiedy na COVID-19 zachorowały młode osoby i bardzo ciężko to przechodzą. W Wielkie Brytanii z powodu koronawirusa zmarła 21-letnia kobieta, która nie miała chorób współistniejących – poinformował szpital.

Informacja o śmierci Brytyjki została podana w środę. 21-letnia Chloe Middleton z High Wycombe oddalonego o 50 km od centrum Londynu, jest teraz najmłodszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Kobieta nie miała żadnych chorób współistniejących, nie była również w grupie podwyższonego ryzyka.

Ta sytuacja pokazuje, że koronawirus dla młodych osób również może być bardzo niebezpieczny. Coraz częściej pojawiają się informacje o 20 i 30-latkach, którzy bardzo źle znoszą COVID-19 i wymagają specjalistycznej opieki medycznej.

Choć oficjalnie grupą ryzyka określa się osoby starsze i te z chorobami towarzyszącymi, takimi jak cukrzyca, czy też nowotwór, to należy pamiętać, że młode osoby również mogą zachorować, a przebieg choroby może być dla nich również bardzo niebezpieczny.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content