play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Koronawirus na Oddziale Pediatrii szpitala w Gliwicach. Wstrzymane przyjęcia pacjentów

today20 sierpnia 2020

Background

Wstrzymane przyjęcia na oddział pediatrii Szpitala nr 4 w Gliwicach. Powodem koronawirus wykryty u dwóch osób personelu medycznego. Na oddziale pediatrii przebywało dziesięcioro małych pacjentów wraz z opiekunami. W tej chwili nikt z tego grona nie wykazuje objawów zakażenia. Jednak ze względów bezpieczeństwa, wymazy w kierunku SARS-CoV-2 zostały pobrane od wszystkich pacjentów, opiekunów oraz personelu. Wypisane osoby zostaną objęte opieką gliwickiego sanepidu, który rozważy, czy będzie konieczna kwarantanna.

Koronawirus na Oddziale Pediatrii szpitala w Gliwicach. Wstrzymane przyjęcia pacjentów. U dwóch osób – przedstawicieli personelu medycznego oddziału pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, badania w kierunku SARS-CoV-2 dały wynik pozytywny. Oznacza to, że przyjęcia małych pacjentów na oddział pediatrii zostają wstrzymane do odwołania.

Reżim sanitarny na oddziale pediatrii był i jest przestrzegany w sposób restrykcyjny – personel medyczny pracuje w pełnym zabezpieczeniu w środki ochrony indywidualnej: maseczki najwyższej klasy FFP3, przyłbice, czepki, fartuchy barierowe oraz rękawice. Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia na inne osoby jest znikome – podkreśliła dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Na oddziale pediatrii przebywało dziesięcioro małych pacjentów wraz z opiekunami. Dzieci, u których proces diagnostyczno-terapeutyczny został zakończony, będą wypisane do domu i objęte opieką PSSE w Gliwicach. Sanepid rozważy, czy ewentualna kwarantanna będzie konieczna i skontaktuje się bezpośrednio z opiekunami dzieci. W tej chwili żadne dziecko ani opiekun nie wykazują objawów zakażenia. Ze względów bezpieczeństwa, wymazy w kierunku SARS-CoV-2 zostały pobrane od wszystkich pacjentów, opiekunów oraz personelu.

 

info i fot. Szpital nr 4 w Gliwicach

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content