play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Koronawirus na Śląsku: Zmarły mieszkanki Tychów i Bytomia

today9 kwietnia 2020

Background

Zmarły mieszkanki Tychów i Bytomia. 23 nowe przypadki zakażenia w województwie śląskim – to najnowsze dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia. W sumie w naszym regionie potwierdzono już 667 przypadków zachorowań na COVID-19.

Smutne informacje płyną do nas z Ministerstwa Zdrowia. Kolejne dwie mieszkanki województwa śląskiego zmarły z powodu koronawirusa. Śląski Sanepid podaje, że w szpitalu w Tychach zmarła kobieta w wieku 90 lat, mieszkanka Tychów, a w szpitalu w Bytomiu zmarła 35-letnia kobieta, mieszkanka Bytomia. Obie pacjentki miały mieć choroby współistniejące. 

Ponadto poinformowano o kolejnych 23 nowych przypadkach zakażeń. Liczba potwierdzonych zachorowań na COVID-19 osiągnęła już 667 przypadków, z czego zmarło 38 osób – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadki:

Dwie mieszkanki Gliwic w średnim wieku trafiły decyzją służb sanitarnych oraz lekarza zakaźnika do izolacji domowej. Podobnie jest w przypadku 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (młodego i w sile wieku), starszej mieszkanki Świętochłowic, 2 mężczyzn w sile wieku i młodej kobiety z Rudy Śląskiej, 6 mieszkańców z powiatu tarnogórskiego (najstarszy ma 59 lat, najmłodszy – 43), 4 mieszkańców Piekar Śląskich (najmłodszy ma 30 lat, najstarszy – 58), mieszkanki Częstochowy w średnim wieku i młodej kobiety z Bytomia.

Z powodu koronawirusa w domu przez kolejne dni leczyć się będzie także młoda mieszkanka powiatu gliwickiego oraz mieszkanka Zabrza w sile wieku. Z kolei wiekowy mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, u którego również wykryto groźnego wirusa, zostanie przewieziony do szpitala zakaźnego.

Są również kolejne osoby wyleczone. Groźnego wirusa nie ma już w organizmie 67-letniej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, która leczyła się w domu pod nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych. Również w domu wyzdrowiała 37-letnia mieszkanka Sosnowca. Wdrożona kuracja przyniosła efekt także w przypadku hospitalizowanego w szpitalu zakaźnym w Tychach 71-letniego mieszkańca Gliwic. Wykonane dwa kolejne badania próbek pobranych od tych 3 osób przez służby sanitarne były ujemne, a więc nie wykazywały już obecności Covid-19. Na tę chwilę 24 osoby wygrały walkę z groźnym wirusem w naszym województwie.

W całej Polsce liczba zakażonych koronawirusem to już 5341 przypadków, z czego 164 osoby zmarły. Dobre wiadomości, to ozdrowieńcy, których jest już 284.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content