play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Koronawirus. Tysiąc siedemset trzydzieści cztery nowe przypadki

today18 maja 2021

Background

Tysiąc siedemset trzydzieści cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w dzisiejszym raporcie służb kryzysowych. Dane przedstawiło właśnie Ministerstwo Zdrowia. Jest nadzieja, że epidemia, a przynajmniej jej trzecia fala, odpuszcza.

Wczoraj tysiąc sto dziewięć przypadków, dziś tysiąc siedemset trzydzieści cztery dodatnie testy na covid 19. Takie wskaźniki ostatnio były jesienią – dokładnie we wrześniu, gdy rozpoczynała się druga fala pandemii. Stąd jest nadzieja, że ta trzecia właśnie się kończy.

Regiony z niewielkimi wzrostami

Dane dają nadzieję,  ale trzeba wziąć pod uwagę, że wykonano w kraju zaledwie 33 tysiące testów. 244 przypadki odnotowano na Śląsku – i zaledwie 29 w Lubuskiem, 31 na Podkarpaciu i o dziesięć więcej na Opolszczyźnie.

Dużo ofiar

Wysoka pozostaje śmiertelność. Zmarło dwieście czterdzieści pięć osób, z których aż 73 chorowały tylko na covid 19.

Napawające nadzieją informacje płynął ze szpitali. Na oddziałach covidowych pozostaje nieco ponad 11 tysięcy osób. To dużo mniej niż w ostatnich dniach – pod respiratorami jest tysiąc czterysta osób – niestety, cieniem na tych statystykach kładzie się to, że wielu z tych pacjentów jest w bardzo złym stanie.

Szczepienia trwają

Ponad szesnaście milionów osób – zaszczepionych przynajmniej jedną dawką antycovidowego preparatu. Wzrosła też ilość osób w pełni zaszczepionych przeciw sars cov 2. To cztery miliony sześćset czterdzieści tysięcy osób. Minionej doby preparat podano 142 tysiące razy.
Na Śląsku – minionej doby szczepionkę podano blisko dwudziestu tysiącom osób. To oznacza, że już blisko milion dziewięćset tysięcy osób przyjęło przynajmniej jedną dawkę. Ponad pół miliona jest w pełni zaszczepiona.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content