play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Koronawirus w Europie? Polska wprowadza nowe środki bezpieczeństwa na lotniskach

today24 stycznia 2020

Background

Koronawirus zbiera krwawe żniwo w Chinach. Zgodnie z najnowszymi informacjami w wyniku zarażenia zmarło już 26 osób w Chinach. Pojawiają się również informacje, jakoby wirus miał dotrzeć wraz z chińskimi turystami do Europy. W związku z tym Polska podjęła decyzję o wprowadzeniu nowych środków bezpieczeństwa na lotniskach.

Nowe zasady bezpieczeństwa na polskich lotniskach polegają na tym, że wszyscy turyści przylatujący do naszego kraju z Chin, a wkrótce z całej Azji, będą musieli wypełnić Karty Lokalizacyjne Pasażera. W nich należy podać adres, pod którym będą przebywać na terenie Polski oraz numer kontaktowy. Otrzymają również karty z objawami nowej choroby, tak aby mogli szybko je zidentyfikować i udać się do szpitala. Wszyscy pasażerowie w trakcie lotu mają być pilnie obserwowani przez obsługę na wypadek zaobserwowania jakichkolwiek objawów wirusa. Eksperci alarmują, że wirus niedługo może pojawić się również na terenie Europy.

Jak sprawa wygląda w Polsce? Czy jesteśmy zagrożeni? 

Polskie Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że dzisiaj nie ma w Polsce ryzyka wystąpienia epidemii nowego wirusa.

Minister Zdrowia uspokaja: nie ma na dziś zagrożenia epidemiologicznego związanego z koronawirlsem dla Polaków. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Główny Inspektorat Sanitarny – przekazał rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. 

 

Źródło: PAP

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content