play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Koronawirus w Piekarach Śląskich. Aktualne dane

today3 kwietnia 2020

Background

Koronawirus w Piekarach Śląskich. Prezentujemy aktualne dane związane z epidemią COVID-19. W całym województwie śląskim stwierdzono już 403 przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

Zgodnie z danymi prezentowanymi przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny, w Piekarach Śląskich potwierdzono już 5 przypadków zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano zgonów spowodowanych COVDI-19. Niestety nie ma również informacji o ozdrowieńcach.

W swojej relacji live w mediach społecznościowych, wiceprezydent miasta Krzysztof Turzański poinformował, że w Piekarach Śląskich kwarantanną objęte jest 141 osób, 5 osób z potwierdzonym koronawirusem. Testom na obecność SARS-CoV-2 poddano wnuczkę pierwszej zarażonej kobiety jak i matkę dziewczynki. Wynik kobiety jest negatywny, a ponieważ spędza ona czas w domu z córką, jest szansa, że ona również nie jest zarażona.

– Dzisiaj dostałem informację, że jeden z mieszkańców zakończył kwarantannę, tzn. zakończyło się 14 dni. W myśl nowych, zaostrzonych przepisów osoba, która jest na kwarantannie z powodu kontaktu z osobą zarażoną może zakończyć kwarantannę dopiero po wykonaniu testu i uzyskaniu negatywnego wyniku. I co się okazuje? Kwarantanna po 14 dniach zostaje przedłużona przez sanepid. Aby wykonać test osobie, która miała kontakt bezpośredni z osobą zarażoną koronawirusem potrzebujemy miesiąca czasu – powiedział Krzysztof Turzański.

Nieoficjalnie mówi się, że wkrótce może zostać wprowadzony nakaz noszenia maseczek przez wszystkie osoby opuszczające swoje miejsce zamieszkania. Przypomnijmy, zgodnie z zaostrzonymi obostrzeniami już teraz robiąc zakupy w sklepie mamy obowiązek nosić rękawiczki.

Łącznie, w województwie śląskim, koronawirusa potwierdzono już u 403 osób, z czego 12 zmarło, a 7 określa się mianem ozdrowieńców. 

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content