play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Koronawirus w Piekarach Śląskich. Aktualne statystyki

today1 kwietnia 2020

Background

Koronawirus w Piekarach Śląskich. Krzysztof Turzański podczas wczorajszej relacji live w mediach społecznościowych podał aktualne statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 w Piekarach Śląskich. 

Zgodnie z przedstawionymi danymi, w Piekarach Śląskich 120 osób objętych jest kwarantanną, 3 osoby są zakażone koronawirusem. Trzeci przypadek to zachorowanie wewnętrzne – żona mężczyzny, o którym wcześniej informowaliśmy. U kobiety pojawiły się objawy, ból głowy i gorączka, dlatego podjęto decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność wirusa. W domu, z małżeństwem mieszkają również dzieci, w związku z czym pojawiła się również obawa o ich zdrowie.

Ponadto, jeden z mieszkańców Piekar Śląskich zaalarmował służby o swoim złym samopoczuciu, dlatego pobrano od niego próbki do badania i teraz czekamy na wyniki – powiedział Krzysztof Turzański. 

W sąsiedztwie miasta pojawiło się również kolejne zachorowanie na COVID-19. Mowa o Bobrownikach, gdzie  wystąpił jeden potwierdzony przypadek koronawirusa.

Podczas swojej relacji na żywo, zastępca prezydenta miasta wspomniał również o łamaniu zasad kwarantanny. Mieszkańcy regularnie informują służby o takich przypadkach, które niestety w większości okazują się prawdziwe.

Zostanie przygotowany przynajmniej jeden wniosek o ukaranie do sądu – dodał Turzański. 

W sumie, w województwie śląskim potwierdzono już 264 przypadki zachorowań na COVID-19, z czego 8 osób zmarło. W całej Polsce liczba ofiar koronawirusa wzrosła już do 33.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content