play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Koronawirus w Piekarach Śląskich: „Jedna osoba jest w stanie ciężkim”

today15 kwietnia 2020

Background

Koronawirus w Piekarach Śląskich: „Jedna osoba jest w stanie ciężkim” – poinformował wiceprezydent miasta, Krzysztof Turzański. W sumie, zgodnie z oficjalnymi statystykami, w Piekarach Śląskich już 21 osób walczy z koronawirusem.

Zgodnie z najnowszymi, oficjalnymi danymi w Piekarach Śląskich koronawirusem zarażonych jest 21 osób, z czego trzy przebywają w szpitalu. Jedna w stanie naprawdę ciężkim – poinformował Krzysztof Turzański. 155 mieszkańców objętych zostało kwarantanną. Jak podkreślił sam wiceprezydent – koronawirus nie wybiera, nikt nie może czuć się bezpiecznie.

W swojej relacji live poruszył również temat odmrażania gospodarki. Zaznaczył, że według niego nie jest to dobry czas na takie działania, choć chyba nie ma wyjścia. Mamy nóż na gardle i brak środków finansowych. Śląski Związek Gmin i Powiatów i w gronie samorządowców coraz głośniej zaczyna się mówić o tarczy antykryzysowej dla samorządów – dodał Turzański.

Jak wszyscy wiemy, od jutra, tj. 16 kwietnia w Polsce wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publiczej. Wiceprezydent zapowiedział, że dziś poinformuje czy i gdzie będzie można uzyskać bezpłatne maseczki, które powstają dzięki akcjom społecznym i zaangażowaniu wielu mieszkańców.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content