play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Koronawirus w piekarskiej „Urazówce” – 6 osób zakażonych

today14 kwietnia 2020

Background

Koronawirus w piekarskiej „Urazówce” – 6 osób zakażonych – poinformował wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański. Zaznaczył jednak, że nie wszystkie osoby zostały ujęte w piekarskich statystykach, ponieważ mogą nie być mieszkańcami Piekar.

W niedzielę wielkanocną Krzysztof Turzański poinformował o sytuacji piekarskiego szpitala urazowego, w którym potwierdzono aż 6 przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników pralni. Do zarażenia doszło w kontaktach rodzinnych. Wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażonym personelem pomocniczym szpitala poddano testom – mają wynik ujemny. Dwie osoby z 6 chorych na COVID-19 przebywają w izolatorium w Goczałkowicach Zdroju.

W sumie, w Piekarach Śląskich zgodnie z oficjalnymi statystykami już 20 osób jest zakażonych SARS-CoV-2 (stan na 13.04 wieczór), choć jak wspomina Turzański – „osób zakażonych powinno być jednak więcej”. Dane, które docierają do Urzędu Miasta mają być aktualizowane z opóźnieniem.

Część z mieszkańców Piekary Śląskich zakończyła już swoją przymusową kwarantannę, jednak w izolacji domowej wciąż przebywa 114 osób (stan na 13.04 wieczór).

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content