play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce! Minister zdrowia potwierdza

today4 marca 2020

Background

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce! Minister zdrowia potwierdza, że u mężczyzny z województwa lubuskiego potwierdzono obecność koronawirusa. Jest to pierwszy potwierdzony przypadek w Polsce.

Łukasz Szumowski potwierdził przed chwilą podczas konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia, że u mężczyzny z województwa lubuskiego potwierdzono koronawirusa.

 

  • cover play_arrow

    Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce! Minister zdrowia potwierdza Katarzyna Taras

 

Mężczyzna przyjechał do Polski z Niemiec i telefonicznie skontaktował się ze służbami medycznymi w związku ze swoim złym samopoczuciem. Chory przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze.

Mężczyzna nie należy do grupy ryzyka, czyli nie jest w podeszłym wieku. Do Polski wrócił z objawami grypopodobnymi. Wszystkie osoby, z którymi kontaktował się zakażony zostały objęte kwarantanną.

Koronawirus dotarł już do ponad 70-ciu krajów świata. W sumie zarażonych jest 90 tysięcy osób. Ponad trzy tysiące chorych zmarło. Charakterystycznymi objawami choroby wywołanej przez wirusa to gorączka, męczący kaszel, uczucie duszności, a w wyjątkowych wypadkach problemy z oddychaniem. By się przed nim uchronić należy często myć ręce i unikać dużych skupisk ludzkich.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content