play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Koronawirus w tarnogórskiej podstawówce. Uczniowie na kwarantannie

today10 lutego 2021

Background

Koronawirus w tarnogórskiej podstawówce.  Zakażenie wykryto tam u nauczycieli. Na kwarantannę trafiło kilkunastu uczniów szkoły.

Zakażeni nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach. Trwają badania przesiewowe tej grupy zawodowej – stąd nie dziwi, że testy wykazują pozytywne wyniki. Wirusa wykryto u 11 osób.

-Wśród tych osób jest 8 nauczycieli. Reszta to pracownicy obsługi. Część zakażonych nauczycieli to osoby które prowadzą lekcje zdalnie czyli uczą starsze klasy. Tylko jedna nauczycielka to osoba która miała kontakt z uczniami klas 1-3. Z uwagi na powyższą sytuację 13 uczniów trafiło na kwarantannę.

Mówi Katarzyna Majsterek z tarnogórskiego ratusza. Szkoła zorganizowała zastępstwa. Nauka odbywa się nadal zarówno zdalnie, jak i w trybie stacjonarnym. O tym, czy kolejni uczniowie zostaną skierowani na kwarantannę, zdecyduje sanepid.

Przypomnijmy od poniedziałku trwają zapisy nauczycieli na szczepienia. Pierwsi chętni przedstawiciele tej grupy zawodowej dawkę antycovidowego specyfiku będą mogli otrzymać już w najbliższy piątek .

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content