play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Koronawirus w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chorzowie

today16 lipca 2020

Background

Zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników. Urząd Stanu Cywilnego ograniczył działalność z powodu kwarantanny 11 osób które miały kontakt z chorym. W najbliższych dniach w placówce możliwe będzie jedynie rejestrowanie zgonów.

Jak informuje rzecznik magistratu urzędnik zakaził się od członka swojej rodziny. W pracy nie miał kontaktu z petentami. Wszystkie osoby które miały styczność z zakażonym w najbliższych dniach przejdą testy. Obecnie w urzędzie pracują dwie osoby. Dlatego działalność placówki jest ograniczona.  Możliwa jest jedynie rejestracja zgonów. Inne dokumenty będą wystawiane w późniejszym terminie.

Oświadczenie opublikował chorzowski magistrat:

„W związku z kwarantanną pracowników, Urząd Stanu Cywilnego zmuszony jest od jutra ograniczyć działalność. W najbliższych dniach będzie odbywało się jedynie rejestrowanie zgonów tak, aby umożliwić pochówek. Wszelkie inne dokumenty będą wystawiane w późniejszym terminie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym urzędnika. Wszyscy, planujący w najbliższych dniach zawrzeć małżeństwo, zostali już poinformowani o ograniczonej działalności urzędu.”

O powrocie do pełnej działalności Urzędu Stanu Cywilnego informować będzie Urząd Miasta.

Źródło: Urząd Miasta Chorzów 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content