play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Koronawirus w woj. śląskim: 98 pracowników KWK Pniówek zakażonych

today19 maja 2020

Background

Koronawirus w woj. śląskim: 98 pracowników KWK Pniówek zakażonych. To najnowsze dane opublikowane przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. W sumie liczba chorych na COVID-19 w naszym regionie wynosi już 5 694 osoby.

Koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców: 98 pracowników KWK Pniówek, 9 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 86, najmłodszy 2 lata), mieszkańca powiatu zawierciańskiego w sile wieku, 3 mieszkańców Żor (2 mężczyzn: młody i w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku), 2 mieszkańców Rybnika (dziecko i młody mężczyzna), 4 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 82, najmłodszy 30 lat), 6 mieszkańców Rudy Śląskiej (najmłodszy 11, najstarszy 46 lat), młodej mieszkanki Jastrzębia-Zdroju, 4 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 11, najstarszy 48 lat), 19 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 63, najmłodszy 5 lat), 3 mieszkańców Tychów (2 kobiety w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku).

Dobrą wiadomością jest wciąż rosnąca liczb ozdrowieńców. Dziś podano informację o 67 kolejnych osobach ozdrowiałych. Cztery spośród nich wymagały hospitalizacji pod opieką specjalistów, pozostali w dobrym stanie leczyli się w swoich domach pod nadzorem inspektorów sanitarnych. Najstarszy ma 89 lat – to mieszkanka powiatu zawierciańskiego, najmłodszy 7 lat – to mieszkanka Zabrza. Łącznie mamy już 1 171 osób, które wygrały walkę z wirusem.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content